Prosinec 2011

Velký uklit aneb Vanoce jsou za dveřmi

21. prosince 2011 v 19:49
Vanoce jsou tady jak už asi kazdý zpestříl za okny se začína poletovat sních a v obchodech vznikají obchodní horečky zkratka vanoce jsou za dveřmi.
Taky každý asi dodržuje vanoční tradice na štedrý den sesnažíme vidět zlaté prasátko zdobíme stromeček atd..
Ale aji já 12 letá holka jsi uvědumuji ,že mi už nejde jen o dárky jak to bylo dřív asi by mi ani moc nevadilo kdybych pod stromkem nic nenalezla ... Ale unás se dradice pečlivě musí dodržovat protože mám malou rozkošnou sestru která, si věří na Ježíška který, jí nosí prý dárky ... Ale i když už nevěřím na Ježíška tak si ráda ten dopis nepíšu .
Ráda pomáhám z přípravami a taky cukrový že jo no skoro každý, si peče sám potoom po Vánocích se šokujeme když vidíme o 5 kilo víc na váze ..Ale když,jsou ty svátky tak si dopřejem asi každý :)

Vlastně už dneska máme 21.12 a už se to blíží ..Taky cítíte už ve vánku Vánoční atmosféru?

Za každým slovem se skrýva neco jiného

8. prosince 2011 v 16:45
Za každým slovem se skrýva neco jiného

Za každým : " Dělám si srandu " .. je vždy trocha pravdy ..
Za každým : " Nevím " .. je vždy trocha znalosti ..
Za každým : " Je mi to jedno " .. jsou vždy nějaké emoce ..
Za každým : " To je v pořádku " .. je vždy trocha bolesti ..
To , co vidíte a co slyšíte , nemusí být tím , čím se zdá .. !!Pod maskou

7. prosince 2011 v 21:29 | Gabriela rumlová

Pod maskou


Michaela Dolinová: »Na mini sukně už nemáš,« říkají mi mé dcery!

7. prosince 2011 v 20:53 | zdroj denik aha

Michaela Dolinová: »Na mini sukně už nemáš,« říkají mi mé dcery!


Michaelu Dolinovou zdobí stále štíhlá postava. Cvičení ji nebaví, kondici nabírá nejraději tenisem nebo na zumbě.


Už v pondělí se v oblíbeném primáckém seriálu Cesty domů objeví nová tvář - herečka Michaela Dolinová (47). A způsobí doslova poprask! Michaela ztvární postavu šarmantní veterinářky Elišky Zemánkové, která se bude starat o zraněného psa v rodině Bernátových.

r
Jenže kromě psa zaujme svým chováním a vzhledem i Rudolfa Bernáta, kterého hraje Alois Švehlík (72). A on s ní začne flirtovat! A je to, o další zápletku v oblíbeném seriálu je postaráno. Krátce před zítřejší televizní premiérou poskytla Míša Nedělnímu Aha! rozhovor.

Míšo, sledovala jste už dříve seriál Cesty domů?

"Musím přiznat, že jen sporadicky. Zajímají mě vždy herci kolegové, kteří v tom hrají, a hlavně si vždy postesknu, proč zrovna tohle nehraji já."

Jak vás přijali kolegové?

"Normálně, kolegiálně. Žádné velké vítání nebylo. Jen s kamarádkou Veronikou Jeníkovou to je vždy srdečnější. Jsme totiž spolužačky z konzervatoře."

Budete hrát veterinářku a starat se o psa Bernátových. Jak se vám natáčelo s psím kolegou?

"No já mám ke psům ambivalentní vztah. Bojím se jich a zároveň je obdivuji. Tenhle Rudolfův Felix je pes lovecký a ty ráda mám. Naopak se děsím všech rotvajlerů a podobných psů. Myslím, že by měli být na zbrojní pas."

Když už jsme u zvířat. Máte vy sama doma nějaké mazlíčky?

"Vymanévrovala jsem z požadavků svých dcer na psa. Máme ale jako alternativní náhražku dva křečky, dva pískomily a dva potkany. Holky se o ně báječně starají. Až na to, že nám občas utečou z klece. Jsou pekelně chytří."

Rudolf Bernát v podání Aloise Švehlíka s vámi bude flirtovat. Můžete prozradit, jestli vaše srdce nakonec získá?

"On moje srdce získá a jestli já to jeho? To neprozradím..."

Dojde i na milostné scény?

"Ne. Těch se nedočkáte."

Je pro vás takový typ mužů, jakým Rudolf Bernát je, přitažlivý?

"Vlastně není. Rudolf je na můj vkus dost zakaboněný a nabručený, a navíc ješita. Já tíhnu k opaku. Milý, srdečný a velkorysý."

Když srovnáte seriál Ordinace v růžové zahradě, kde jste pro změnu hrála sestřičku na gynekologii, a seriál Cesty domů, v čem je největší rozdíl?

"Cesty domů se točí rychlejším tempem. Zatím je mi milejší role sestřičky na gynekologii, protože byla větší a měla více prostoru. Ráda bych vám řekla, že je mi veterinářka blíž. Uvidíme, jak se postava vyvrbí a ukáže."


Působila jste také jako televizní rosnička. Co vám tato práce dala a jak na ni s odstupem let vzpomínáte?

"Bylo to období tápání a hledání, jestli není moderování lepší než herectví. Není. Ale na druhou stranu jsem se hodně naučila. Chování před kamerou. Nakonec byla období, kdy mě živilo moderování a ne divadlo. Teď je to vyrovnané. Do »Počasí« bych se už nevrátila. Nevyvíjíte se tam. Bavila mě ranní show s Michalem Jagelkou. I přes ranní šílené vstávání mi to trochu chybí."

Máte dvě dcery, půjdou ve vašich šlépějích?

"Zatím to nevypadá. Tápou, ale tenhle směr je pro ně jako zákaz vjezdu. Samy se rozhodly. A samotnou mě to překvapilo."

Před dvěma lety jste se rozvedla. Jak vaše dcery Terezka (14) a Julinka (12) vycházejí s vaším dru hým manželem Janem Sváčkem (54)?

"Vycházíme si všichni vstříc. Největší zásluhu na tom má můj bývalý muž."

Dcery žijí u vás?

"Ano, samozřejmě že žijí se mnou a s Honzou. A také napůl se svým tatínkem. Víkendy si začínají určovat samy a je to dobře."

V seriálu zaujmete Rudolfa Bernáta i perfektní postavou. Jak si ji udržujete?

"Cvičení mě nebaví. Musím si předplatit nějaké hýbání. Teď naposledy zumbu, abych se donutila tam zajít. Také miluji tenis. Nejraději bych jej trénovala obden, ale není čas ani prostor. Občas zlanařím svého muže, aby to se mnou na kurtu hodinu vydržel a zároveň tím potvrdil, že mě miluje. Moje dcery se také občas uvolí se mnou jít. Takže jediná, která jde opravdu ráda, je moje trenérka, ale ta to bere samozřejmě jako svoji práci. Zlatá Martinka."

Dcerky vám prý vytýkají, že ráda nosíte minisukně. Poslechla jste je a upravila šatník?

"Ne, minisukně mají rády, ale jen ty delší. Tvrdí, že já si už nemohu superkrátké dovolit. Jen v létě u moře, když jsou nohy opálené a když jdeme samy."

Jak často chodíte na kosmetiku a ke kadeřníkovi?

"Mám svého kadeřníka Jardu Gabriela, kterého ale vídám méně často, než by si představoval. Kosmetičku nemám, spíš plastickou kouzelnici."

U čeho si nejvíce odpočinete?

"Moc ráda čtu, začínám i ráda vařit. Baví mě žvanit s kamarádkami. A velmi si užívám trávení času se svým mužem. Je to jako koníček. Sice si u toho neodpočinu, ale jsem přesvědčena, že člověk moc odpočívat nemá. To jej čeká až na onom světě."

Libor Bouček bych chtel pod stromeček miminko

7. prosince 2011 v 20:47

Libor Bouček by chtěl pod stromeček miminko!


Máme za sebou druhý Advent, obchody se plní lidmi, kteří chtějí pro své blízké "ulovit" to nejlepší. Pamatujte si ještě co jste si přáli pod stromeček jako malí? My zjistili, co si přál a jak bude letošní Vánoce trávit Libor Bouček, hvězda rádia Evropa 2.
Berou Vás ještě Vánoce?
To je jasné. Jsem založením tradicionalista a myslím, že aspoň něco bychom měli dodržovat a alespoň na chvíli se v roce zastavit a položit si otázku, kam se to řítíme. Jen si neodpovídejte na Štědrý den.

Jaká je Vaše ideální představa Vánoc?
Celá rodina, doma, klid, nekonečná řada úsměvů. Mno, už bych chtěl i dítě, kterému bych pozval Ježíška a prasátko. No, stárnu J

Co jste si jako malý nejvíc přál k Vánocům?
Počítač Amiga, co měli sousedi Jirka a Petr Dlabačovi.

A co si přejete teď?
Abychom se všichni sešli.


1/5


Jaký nejhezčí vánoční dárek jste dostal?
Horské kolo, lego a kompletní sérii Káji Maříka od Felix Hájové.

A jaký dal?
To nevím.

Baví Vás víc Ježíšek nebo Santa?
Ježíšek

Vánoce v Alpách nebo na Seychelách?
Ve Stříbrincích v Jeseníkách.

A co tradice? Krájíte doma jablíčko, držíte "zlatoprasátkovou" hladovku?
Tradicí je v poslední době zejména KPM. Naučil mě to tchán. Je to plzeňský sládek a jeho rodina je s pivem spjata po staletí. Je to vysoce adrenalinová záležitost. Říká se tomu "krátká procházka městem" a probíhá to na Štědrý den.

Zažil jste zapíchnutou kost z kapra nebo jinou vánoční peripetii, co stojí za vyprávění?
Asi ne.

S kým budete letos trávit Vánoce?
S celou rodinou.

A co novoroční předsevzetí, plánujete něco v příštím roce zlepšit?

Chci být lepším člověkem ve všech směrech.

Libor Bouček moderuje v rádiu Evropa 2 pořad Afterparty, každý všední den od 9 do 12 hodin.

Jan Štasný

7. prosince 2011 v 20:44 | Zdroj deník aha

Herec Jan Šťastný: Konec v Ordinaci! Kvůli rakovině!
diskuse Dnes 12:00
Novopečený tatínek Jan Šťastný dostal k pátečním 46. narozeninám nepěkný dárek! Scenáristům novácké Ordinace totiž už postava primáře Frynty přijde okoukaná, a tak se rozhodli jeho působení na televizních obrazovkách ukončit.

"Šťastného čeká začátkem roku poslední natáčení v Ordinaci. Honza z toho není nadšený, potřebuje totiž vydělávat na hypotéku a děťátko. A Ordinace byla hlavním zdrojem jeho příjmů…" prozradil deníku Aha! zdroj ze seriálu.

Šťastného odchod bude mít co do činění s dějovou linkou, která byla rozehrána v aktuálních epizodách seriálu. Postava primáře Frynty bude bojovat s rakovinou, zatím však není jasno, jestli doopravdy zemře, nebo jen odejde do ústraní.